Порада №2. Догляд за костюмом
укр
рус
Догляд за костюмом
- Якщо ви хочете, щоб ваш костюм служив як можна довше, вам потрібно почати поводитися з ним дбайливо. Це не означає, що до нього можна доторкатися винятково в лайкових рукавичках. Навпаки, добре ви будете виглядати в костюмі, тільки якщо будете носити його невимушено, без усякої манірності. «Дбайливо поводитися» - значить ставитися до костюму з любов'ю й увагою. Будучи результатом великої майстерності і багатьох витрачених на нього робочих годин, він заслуговує того, щоб до нього випробували певний ступінь поваги.
- Костюм після носки завжди вішають на широку і зручну вішалку (в ідеалі вішалка повинна бути змодельована як пара плечей). Вішалці не обов'язково бути дерев'яної, аби вона була потрібної ширини, правильно заповнюючи об'єм піджака.
- Штани повинні висіти на спеціальній брючній вішалці, що захоплює нижній край штанів, так що вони приймають потрібну форму під дією власної ваги. Якщо ви надаєте великого значення бездоганно вигладженій складці, то можете покласти штани в брючний прес або випрасувати їх вручну. В останньому випадку завжди кладіть шматок мокрої білої бавовняної тканини до того, як прикласти праску до матеріалу, інакше костюм після прасування буде лисніти.
- М'яко натискайте щіткою, коли чистите костюм. Не обірвіть ґудзика! Кишені також вимагають ретельної уваги. Бруд швидко збирається й у брючних одворотах. Їх потрібно вивертати і чистити якнайчастіше. Штани необхідно чистити також з виворітного боку. Але не треба вішати костюм у шафу відразу після чищення. Дайте йому якийсь час провітритися у відкритого вікна, на балконі, захищеному від дощу, або у ванній кімнаті. Волокнам вовни потрібна вологість, щоб зберігалася їхня еластичність.
- Парова ванна костюмові так само корисна, як турецька лазня – їхньому власникові. Одяг можна запросто освіжати паром у будь-якій ванній кімнаті. Закрийте вікна, виключіть вентилятор, пустіть гарячу воду, щоб утворилася пара, і помістіть костюм на якийсь час у створений вами туман. Це розправить заміни на тканині й усуне неприємний запах.
- Фахівці розходяться в думках щодо хімічного чищення. Одні говорять, що вона не потрібна: щітки, провітрювання і «випарювання» цілком достатньо, а плями варто обробляти окремо. Інші не бачать шкоди в сухому чищенні, але справжні проблеми виникають з тим, як після чищення виконується прасування виробу. Той, хто бачив хоч раз, як поводяться з костюмами в хімчистці за кутом, безперечно погодиться лише на щітку і провітрювання.
- Вигладити костюм – завдання, посильне лише гарному професіоналові. Погане прасування практично може знищити костюм. Найкраще довідатися в самому гарному магазині чоловічого одягу, у якій хімчистці вашого району найкраще виконують цю операцію.
- Костюми, що зшиті на замовлення, можна відправляти до свого кравця, що віддасть їх у хімчистку, але без прасування, і потім відпрасує сам, довівши до професійного стандарту. У будь-якому випадку, якщо костюм сидить добре і матеріал протягом року зберігає потрібну вагу, його навіть не потрібно віддавати в чистку.
- Перш ніж повісити піджак, переконаєтеся, що звільнили кишені. Після дня «роботи» костюмові потрібний день відпочинку. Якщо ж його носили кілька днів підряд, то стільки ж днів йому потрібно дати відвисітися. Перед тим як повісити костюм у шафу, по ньому варто злегка пройтися щіткою. Робити це слід одежними щітками з натурального волосся. Наприклад, особливо м'які щітки з козячого волоса використовуються для «чуттєвого» кашеміру. Краще купувати англійські щітки.
- Прийміть настійну раду не застосовувати липких роликів, що нібито збирають пух, що пристав. Вони залишають на тканині сліди клейкого складу, що може нанести їй серйозний збиток. Уже краще стряхнути волосся і пушок пальцями.
Разработка и дизайн сайта "інфоВОХ"
Головна
Написати листа
Мапа сайту