Порада №1. Вибір костюма
укр
рус
- Існує правило, яке свідчить: сорочка сидить ідеально, якщо між застебнутим комірцем і шиєю вільно проходять два пальці.
- Лацкани повинні щільно прилягати до бортів. Лацкан, що прикриває верхній гудзик – вірна ознака дешевого костюма.
- На спині не повинно бути ні вертикальних, ні горизонтальних складок, за винятком симетричних вертикальних накатів для свободи рухів. Якщо у піджака два шлиці, що модно останнім часом, то вони повинні бути закриті, коли піджак застебнутий. Якщо піджак хороший Вам в плечах, а нижній гудзик Ви застібаєте насилу, у жодному випадку не намагайтеся вирішити проблему, вибираючи більший розмір. Краще не поспішаючи поекспериментувати з костюмами різних моделей ( 1, 2, 3 гудзики; 1, 2 шлиці) і повноти.
- Довжину класичного костюма визначають таким чином: стоячи прямо, опустивши руки, схопіть полу піджака. Якщо зробити це Вам вдалося без зайвих рухів тіла, значить по довжині він Вам якраз. Необхідно також звертати увагу і на довжину рукава - він повинен повністю закривати зап’ястя і бути коротше за манжету сорочки на один-півтора сантиметри.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: довжина рукава, визначає культуру людини! Якщо піджак Вам трохи широкуватий або довгі рукава, попросіть майстра, який звичайно є в хорошому магазині, підігнати костюм по Вашій фігурі і зросту.
- Кінчик краватки повинен бути трохи нижче за ремінь.
- Пояс класичних брюк повинен знаходитися на лінії талії або нижче до 4-х см, а низ штанин - закривати каблуки черевиків до середини. Ти застібаєш ремінь на третю дірочку? Значить, все правильно – при необхідності ти зможеш його затягнути тугіше, або ослабити.
- На довжину брюк потрібно звернути особливу увагу. Якщо вона вибрана правильно, то на стрілці на рівні кісточки утворюється один невеликий залом, а брюки прикривають черевик зверху з усіх боків. Якщо Ви бачите свої шкарпетки під час ходьби, значить довжина брюк явно недостатня. Для ділового гардероба краще всього купувати брюки з не підшитим нижнім краєм. Тоді Ви легко зможете підібрати необхідну для Вас довжину, а майстер в магазині підшиє їх після примірки.
- Класичні брюки підшивають з нахилом "на каблук" - так, щоб ззаду вони були на один-два сантиметра довші, ніж спереду.
- Якщо брюки з одворотами, то їх ширина повинна складати 3 - 4,5 см.
Все повинно бути до місця і до часу. Знання основних видів класичних костюмів допоможуть Вам дотримуватися цього правила.
На один сезон
«Fashion item» - це виріб на один сезон. При виробництві тканин для таких виробів пріоритет мають нові матеріали, змішані тканини із спеціальними ефектами. Традиційні тканини для неформального костюма - бавовна, льон і шовк. Особлива розмова про льон і шовк. Головне достоїнство льону і шовку - їх «прохолодність». Такі вироби не потребують обов'язкового прасування. Серед людей з хорошим статком їх прийнято носити злегка пом'ятими, що говорить про розслаблення і комфорт (у відповідних ситуаціях). Піджаки і брюки з льону і шовку вважаються предметами розкоші. Проте, варто відрізняти розкіш на відпочинку від розкоші ділової, і використовувати пом'яті речі тільки за призначенням. Вони особливо зручні для подорожей в тропічні країни. Останнім часом з'явилися сучасні вовняні тканини з фантастичними властивостями, які не поступаються традиційним тканинам для спекотного клімату, наприклад, літній кашемір. Варіанти літнього кашеміру непрозорого переплетення ниток можуть використовуватися і для ділових костюмів.
Неформальні костюми
За останні сто років уявлення про одяг вихідного дня буквально перекинулися з ніг на голову. Будь-яка людина старше 50 років відзначає той факт, що публіка в містах, установах і ресторанах, на конференціях, засіданнях і в діловій обстановці в даний час одягнена так, як в дні його юності одягалися тільки по вихідних днях. У наш час для неробочих днів, прогулянок і подорожей існує безліч варіантів неформальних костюмів стилю «casual».
Casual – конструкція простіше, тканини яскравіше
Для неформальних костюмів використовуються такі ж або небагато спрощені конструкції класичних моделей формальних костюмів. Неформальним також вважається комплект з піджака і брюк різного кольору («компаньйон»). Головна відмінність неділового стилю - в структурі тканині і більш «розслабленій» колірній гаммі. Для стилю «casual» характерні модернізовані, відкриті структури тканин. Вони об'ємні, легкі, мають підвищене розсунення ниток, тому менш довговічні, ніж тканини класичних переплетень. Оскільки вироби з таких тканин відносяться до категорії «fashion item», тобто гостро-модний виріб, не варто пред'являти до них ті ж вимоги, що і до класичних формальних костюмів, які розраховані не на один рік носіння.
Формальні костюми
Формальні, іншими словами, ділові костюми складають основу гардероба сучасного чоловіка, 80 % часу якого займають кар'єра і бізнес. У наш час діловий костюм - це костюм з двох предметів. Піджак і брюки в костюмі-двійці завжди зшиті з однієї тканини. У сучасних ділових костюмах особливо важливо висока якість вовни. Етикет дозволяє використовувати в діловій обстановці не тільки класичний сірий або колір деревного вугілля, але і всі темні відтінки синього. Допускаються делікатні варіанти смужки, не дуже широкої і контрастної, щоб не привертати до себе зайвої уваги.
Який костюм варто купити, щоб він був якомога універсальнішим і не вийшов з моди через пару сезонів?
Якщо Ви хочете мати в своєму гардеробі хоча б один костюм, краще за все купити найкласичніший варіант - з тонкої вовняної або напіввовняної тканини з піджаком на трьох гудзиках. В чоловічій моді такі моделі існують без змін останні років п'ятдесят. Колір обирайте стриманий - темно-сірий або темно-синій. Таким чином Ви позбавитеся проблем з підбором сорочок та краваток.
Класичний костюм також можна носити не тільки в офісі або на протокольних корпоративних заходах. Якщо Ви надягнете його без краватки, то вигляд вийде достатньо розслабленим як для відвідування кіно, так і для недільного побачення з дівчиною.
В костюмі чоловік будь-якої статури виглядає акуратно і по-діловому. Але щоб костюм добре сидів, при його виборі слід дотримуватись певних правил.
Ось вони:
- Примірку треба починати з піджака, а в ньому головне - так званий "плечовий пояс" і комір, який повинен м'яко облягати шию. У плечах хороший костюм повинен сидіти як влитий, і при цьому Ви не повинні відчувати себе ні скуто, ні дуже розслаблено.
Разработка и дизайн сайта "інфоВОХ"
Головна
Написати листа
Мапа сайту